Obvestilo za učence in starše 9. razreda – informativni dan

Vse srednje šole in dijaški domovi v Sloveniji organizirajo informativni dan, na katerem bodo učenci, ki zaključujejo osnovnošolsko obveznost, dobili podrobnejša pojasnila o vpisu in izobraževanju ter druge informacije v zvezi s programi.

V petek, 14. 2. 2020, ne bo pouka za učence devetega razreda.

Informativna dneva bosta:

•  v petek, 14. februarja, ob 9.  in ob 15. uri  ter
  •  v soboto, 15. februarja, ob 9. uri.

Za vse učence 9. razreda bo šola odjavila malico in kosila !

Dajana Nedoh, šolska pedagoginja

Skrbimo za naš planet

Opazovanje ptic je zanimiv in tudi v Sloveniji vse bolj priljubljen način preživljanja prostega časa v naravi. Že v naseljih se pojavljajo različne ptice in ugotavljanje, katerim vrstam pripadajo, je lahko pravi izziv.

Z rednim spremljanjem ptic lahko zaznamo tudi različne spremembe v okolju, na katere se ptice hitro odzovejo. Tako lahko opazimo spremenjeno vedenje in število osebkov, včasih pa tudi izginotje določenih vrst.

V Sloveniji je bilo do sedaj opaženih 390 vrst ptic, od katerih jih 228 tudi gnezdi.

Učenci Vrtičkarji, so se prejšnji teden udeležili akcije in v dveh skupinah z učiteljicami opazovali ptice na Bonifiki, v mestnem parku in Madraču. V manjših skupinah so učenci med hojo mirno in tiho preštevali opažene ptice in s pomočjo letaka ugotavljali vrsto ptic. Opazili so okoli 100 galebov, 5 vrabčkov, 3 race mlakarice, 20 kavk, 7 vran in 5 golobov.

Podatke opazovanja smo odnesli na upravo Škocjanskega zatoka. Za sodelovanje se nam iskreno zahvaljujejo.

Učiteljica Jasna Lovrečič

Sprememba govorilnih ur

• V četrtek, 13. 2. 2020, odpadejo popoldanske govorilne ure pri Tamari Vomer. Govorilne ure bodo v TOREK, 11. 2. 2020 (po roditeljskem sestanku), od 18. do 19. ure v učilnici MAT 2 .
  • Govorilne ure pri učiteljici KATJI MARTIČ CILENŠEK  bodo jutri, torek, 11.2.2020.
Stran 1 od 2712345...1020...Zadnja »