Spoštovani starši!

Projekt je namenjen predvsem učencem 2. in 3. razreda, ki bi lahko že sami peš prihajali v šolo. To so učenci, ki živijo do 2 km od šole, najpogosteje v mestnem jedru.

Pešbus ima določene postaje in vozni red. Vodi ga spremljevalec in deluje podobno kot pravi šolski avtobus, le da se ne premika na kolesih, temveč z nogami. Otroci se v varnem okolju privajajo na udeležbo v prometu in so tako pozneje pripravljeni na samostojno pot v šolo.

Spremljevalci Pešbusa bodo učitelji. Organizirani bosta dve že znani progi – enaki kot predhodno šolsko leto.

Izvajal se bo v Evropskem tednu mobilnosti, od 16. 9. 2024 do 20. 9. 2024 ter še od 23. 9. 2024 do 27. 9. 2024. Želimo si, da bi med šolskim letom akcijo večkrat ponovili.

Prijavnice za Pešbus dobite pri razredničarki.

• Otrok mora pravočasno prispeti na postajo Pešbusa. Pešbus ne čaka otrok, ki zamujajo.
  • Starši so odgovorni za pot od doma do postaje Pešbusa. Če je to potrebno, morajo starši otroka pospremiti do postaje.
  • Če otrok ne želi iti v šolo s Pešbusom, je njegovo vedenje in prihod v šolo skrb staršev.
  • Spremljevalec ne odgovarja za dejanja otrok, za to so v celoti odgovorni njihovi starši, ki poskrbijo tudi za morebitno nezgodno zavarovanje. Starši otroke zaupajo spremljevalcem, ki vodijo Pešbus, tako kot npr. pri udeležbi na rojstnodnevni zabavi sošolca.

PROGA 1, 2