V času od 25. 10. 2019 do 27. 10. 2019 je v okviru projekta Izzivi medkulturnega sobivanja 8 učencev naše šole obiskalo otroke iz Banjaluke, ki obiskujejo dopolnilni pouk slovenskega jezika in kulture v Bosni in Hercegovini. Vrnili smo jim obisk; oni so nas namreč obiskali v aprilu.

Po skupnem kosilu je sledil ogled mesta, nato pa so otroci odšli k posameznim družinam.

V soboto so si naši učenci ogledali kviz, v katerem so se pomerili učenci dopolnilnega pouka slovenščine iz Banjaluke, Slatine in drugih krajev, nedeljsko opoldne pa je bilo namenjeno ogledu Slatine.

Učence sta spremljali učiteljici Nika Rudež in Vanja Klančnik Kišasondi.

Utrdile so se stare prijateljske vezi in sklenila so se nova poznanstva. Polni lepih vtisov smo se poslovili in si obljubili ponovno snidenje.

Nika Rudež