V četrtek, 17. 9. 2020, smo v okviru participativnega občinskega projekta ODTIS PRIHODNOSTI zasadili štiri nova drevesa. Dogodka so se udeležili predstavniki Mestne občine Koper z g. županom Alešem Bržanom, pobudnica projekta ga. Glavaš, delavci Marjetice Koper, v. d. ravnatelja Ingrid Poropat ter učenci in učitelji Osnovne šole Koper.

Dogodek smo obeležili s kratkim kulturnim programom, v katerem smo poudarili pomen dreves, narave in čistega ter urejenega okolja. Po uvodnem nagovoru ravnateljice je dejavnost Šolski vrt opisala vodja, učiteljica Jasna Lovrečič, nekaj spodbudnih besed o pomembnosti narave in njenemu doprinosu pa je učencem namenil tudi g. župan.

Prepričani smo, da nam bodo drevesa olepšala okolico šole in njihova senca služila za čim več učnih ur na prostem.