Agencija Republike Slovenije za okolje, Ministrstvo za okolje in prostor, Komisija za hidrogeografijo pri Zvezi geografov Slovenije in EUSAIR je v petek, 18. 9. 2020, na lokaciji Luške Kapitanije, priredila dogodek ob postavitvi oznak visokih voda.

Poleg dijakov Gimnazije Koper se je dogodka udeležila tudi skupina mladih geografov naše šole.

Namen akcije je obveščanje prebivalcev o visokih vodah kot naravnem pojavu, ki se ga bo treba v prihodnje zaradi vpliva podnebnih sprememb vedno bolj zavedati. Namen akcije je tudi izobraževanje prebivalcev o poplavnih območjih rek, morja in ojezeritvah kraških polj – spomniti se moramo na dejstvo, da voda bolj ali manj pogosto zase potrebuje prostor. Akcija se šteje tudi med izvajanje ukrepov sodelovanja z javnostjo pri Načrtu zmanjševanja poplavne ogroženosti.

Na steni hiše Luške Kapitanije je bila v ta namen postavljena oznaka, ki označuje visoke vode v koprskem območju.

Učenci naše šole so se predstavili s sliko in križanko na temo visokih voda, ki so jo skupaj z dijaki Gimnazije Koper dobro reševali. Prejeli so zahvalo za sodelovanje v akciji in bili povabljeni k sodelovanju še v naprej.

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)